DA Zawodzie

Jesteśmy studentami, którzy spotykają się w czwartkowe wieczory, aby wspólnie się modlić, poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w dobrej atmosferze dyskutować o tym, co w naszym życiu i świecie jest ważne, ale również spędzać miło czas, jeść ciastka, muzykować, czyli po prostu: być razem.
Studiujemy różne kierunki na różnych uczelniach. Niektórzy z nas mieszkają w Katowicach, a niektórzy dzielnie dojeżdżają. Są wśród nas zarówno ci, którzy przygodę ze studiowaniem dopiero zaczynają, jak i posesyjni zwycięzcy. Dlatego zapraszamy serdecznie, możesz dołączyć w każdej chwili- na pewno się odnajdziesz 😉
DA Zawodzie powstało w 2000 r., by łączyć studentów ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Przez 16 lat duszpasterzem był ks. prof. Grzegorz Polok. Aktualnie, od września 2016, duszpasterzem akademickim jest ks. Mateusz Drobny.
DA Zawodzie mieści się na terenie parafii Opatrzności Bożej w Katowicach- Zawodziu. Naprzeciwko budynku E, a obok rektoratu Uniwersytetu Ekonomicznego. Spotykamy się w domu katechetycznym (po lewej stronie kościoła)- w kaplicy akademickiej na parterze oraz w salce na piętrze (drzwi na wprost schodów).
Czwartkowy wieczór na Zawodziu rozpoczyna się od Mszy św. akademickiej w kaplicy o godz. 19:00. Później przemieszczamy się piętro wyżej na spotkanie.
Wszystkie szczegółowe i najbardziej aktualne informacje o spotkaniach znajdziesz na naszym fanpage’u – facebook.com/DAZawodzie 😀
Poza tym, w ramach naszego DA odbywa się także formacja według charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Zainteresowanych oazą studencką odsyłamy do kontaktu przez fanpage.
Dodatkowo, w poniedziałki w naszej salce odbywa się terapia dla DDA studiujących w Katowicach- szczegóły na rozwinacskrzydla.pl
Posted in: