Platforma Moodle

Platforma Moodle

 

Instrukcja tworzenia konta na platformie Moodle

Wszyscy Studenci UE mogą korzystać z usługi Google Apps w domenie @edu.uekat.pl. Konto tej usługi powinno być wykorzystane do utworzenia konta w platformie Moodle.

Pełny adres mailowy widoczny jest w Wirtualnej Uczelni w zakładce ‚Dane osobowe’ -> ‚Dane podstawowe c.d.’

Informacje o kontach w usłudze Google Apps.

Aby zalogować się do platformy Moodle korzystając z konta w usłudze Google Apps, należy w formularzu logowania (z lewej strony) w polu ‚Nazwa użytkownika’ wpisać pełny adres mailowy w domenie @edu.uekat.pl (np. jan.nowak@edu.uekat.pl), w polu hasło należy wprowadzić hasło do konta w usłudze Google Apps.

Pierwsze logowanie do platformy z wykorzystaniem konta w usłudze Google Apps będzie wymagało wypełnienia i zatwierdzenia formularza tworzącego profil użytkownika na platformie Moodle. W profilu użytkownika należy podać prawdziwe imię i nazwisko.

UWAGA: W przypadku problemów z logowaniem do platformy Moodle należy sprawdzić konfigurację konta w usłudze Google Apps. W tym celu należy postępować DOKŁADNIE wg. poniższych wskazówek:

1. Zalogować się na stronie: http://poczta.uekat.pl ; (imie.nazwisko@edu.uekat.pl) , podczas pierwszego logowania należy użyć hasła do Wirtualnej Uczelni. Po wymuszonej przez system zmianie hasła konto będzie aktywne.

W przypadku napotkania problemów z kontem email (w domenie @edu.uekat.pl) należy skontaktować się z administratorem kont pocztowych : adm.konta@uekat.pl lub osobiście w pok. 4.15 w CNTI.

2. Po zalogowaniu się do konta pocztowego @edu.uekat.pl należy

3. Uruchomić ponownie przeglądarkę internetową.

Po DOKŁADNYM wykonaniu powyższych kroków będzie możliwe zalogowanie się do platformy Moodle poprzez wpisanie na stronie głównej Moodle`a (w formularzu po lewej stronie) pełnego adresu email (imie.nazwisko@edu.uekat.pl) oraz hasła do konta w usłudze Google Apps.

Jeżeli po wykonaniu powyższych kroków zalogowanie do Moodle`a w dalszym ciągu nie będzie możliwe należy wysłać informację z prośbą o pomoc ze swojego konta @edu.uekat.pl na adres moodle@ue.katowice.pl

 

Więcej informacji

Posted in: