Domy Studenckie

Drodzy Studenci,

w ostatnim czasie Władze Uczelni podjęły decyzję o zakończeniu działalności Domów Studenckich od nowego roku akademickiego. Ta decyzja podyktowana jest głównie corocznymi stratami finansowymi jakie przynoszą akademiki. Dzięki niej możliwe będzie zaangażowanie środków finansowych w rozwój kampusu, zarówno w bazę dydaktyczno-sportową, jak i infrastrukturę.

Jednocześnie dostrzegając problem zapewnienia bazy noclegowej studentów, którzy deklarują chęć korzystania z Domów Studenta, podjęto działania, które zapewnią oczekiwaną liczbę 120 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych w akademikach Uniwersytetu Śląskiego. Studenci mogą także ubiegać się, na zasadach ogólnych, o miejsca w akademikach innych śląskich uczelni, w dogodnych lokalizacjach. W kolejnych latach mają zostać również oddane do użytku prywatne akademiki w pobliżu naszego Uniwersytetu.

W sytuacjach losowych i indywidualnych studenci mogą liczyć na pomoc ze strony Uniwersytetu – o tym zostaliśmy zapewnieni.

Parlament podjął również rozmowy z JM Rektorem, aby poznać szczegółowo motywy, jakimi się kierowano. Na prośbę Parlamentu JM Rektor napisał list do studentów mieszkających w domach akademickich, który załączamy.

Prosimy Was by nie wywoływać niepotrzebnego zamieszania w social mediach, a jeśli jesteście mieszkańcami to kwestie niejasne zawsze można skierować do nas.
Osoby które mają jakiekolwiek szczegółowe, dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu indywidualnego.