Projekty

Obóz adaptacyjny Adapciak

Adapciak to obóz organizowany co roku na przełomie sierpnia i września z myślą o studentach tzw. roku „0″. Na obozie nowo przyjęci studenci mają szansę przeżyć jedną z najwspanialszych przygód swojego życia, poznając przy tym tajniki studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym, a także zawierając mnóstwo nowych znajomości. Głównym celem obozu jest zaadaptowanie przyszłych studentów naszej Alma Mater do warunków studiowania na uczelni, nie zapominając przy tym o wyśmienitej studenckiej zabawie.

Adapciak w Zakopanem jest największym obozem adaptacyjny, w którym co roku uczestniczy ponad 100 studentów rozpoczynających swą naukę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Więcej informacji na stronie: http://adapciak.com/

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym” wśród młodych ludzi.
Co roku w listopadzie instytucje oraz przedsiębiorstwa, którym zależy na ciągłym rozwoju organizują:

  • bezpłatne szkolenia
  • debaty
  • kampanie promocyjne mające na celu rozwijania start-upów
  • pomoc w nauce negocjacji z pracodawcą
  • zdobycie umiejętności oraz wiedzy na temat budowania własnej marki
  • pozyskanie nowych kontaktów oraz wiele innych ciekawych inicjatyw

Mosty Ekonomiczne

Mosty Ekonomiczne to 4-dniowa wymiana studencka między uczelniami ekonomicznymi w Polsce (Warszawa, Poznań, Karków i Wrocław), podczas której uczestnicy mają szansę poznać studentów z innych miast, ich samorządy, klimat uczelni i całego miasta. Warsztaty, szkolenia, zwiedzanie ciekawych miejsc i poznanie nocnego życia innego miasta to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

Wyjazd jest praktycznie za darmo, jedyne koszty jakie ponosi uczestnik to przejazd. Organizatorzy każdego z miast zapewniają nocleg, wyżywienie oraz wszystkie atrakcje.

Aby wziąć udział w wyjeździe należy przejść pozytywnie 2 etapy:

  • I etap, to formularz rekrutacyjny. Formularz można było wypełnić w wersji elektronicznej. Przy ocenie liczyła się Wasza kreatywność i pomysłowość!
  • II etap, to osobiste spotkanie z przedstawicielami Parlamentu. Przyjdź żebyśmy mogli Cię lepiej poznać. Z pewnością udowodnisz nam, że to właśnie Ty powinieneś reprezentować nasze miasto na innych ekonomicznych uczelniach. Zaproszenie z konkretną datą i godziną zostanie przekazane drogą mailową bądź telefoniczną.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/mostykatowice/

Transekonomik

Jest to wymiana studentów między polskimi uczelniami ekonomicznymi. Studenci mają możliwość sprawdzenia jak się studiuje przez jeden lub dwa semestry w innych miastach Polski: w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Transekonomik

Juwenalia Śląskie

Juwenalia Śląskie to prawdopodobnie najlepsza i najbardziej wyczekiwana impreza muzyczna z Katowic (i okolic). Główna część Juwenaliów Śląskich, tj. 3-dniowy festiwal muzyczny, odbywa się w przepięknym Katowickim Parku Leśnym. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 600 000 uczestników z różnych uczelni.

Jest to coroczne święto wszystkich studentów Śląska. Impreza ma charakter cykliczny, a jej historia sięga 1995.
Rozpoczyna się Korowodem Studentów- ponad 2000 studentów przejdzie ulicami Katowic, przebranymi w stroje tematyczne, kończąc Korowód symbolicznym przejęciem klucza od Prezydenta Miasta Katowice.
Więcej informacji na stronie: http://www.juwenaliaslaskie.pl/

Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

parlament@uekat.pl

ul. Bogucicka 14 / pok. 217F

32 257 72 16

Parlament Studencki

Kontakt
parlament@uekat.pl
32 257 72 16